Agnesa Vuthaj: Falenderoj heronjët tanë, që po kujdesen për ne në këto ditë të vështira!

Agnesa Vuthaj njihet si një nga ‘ikonat’ e bukurisë shqiptare, e cila për disa vite ishte kurorëzuar si ‘Miss’.

Ajo është një personazh mjaft atraktiv dhe pozitiv, e cila me paraqitjet e saj merr vazhdimisht vëmendjen e publikut.

Tani kur bota po kalon në një situate pandemie e izolimi, ajo ka publikuar një videomesazh, duke treguar se si po e kalon kohën, si dhe duke shprehur falenderimin për gjithë ata që po kujdesen për ne në këto ditë të vështira, shkruan Indeksonline.

“Kam perfeksionuar recetat e gatimit, kam mësuar receta të reja, kam lexuar, kam shikuar filmat e preferuar.
Kam hapur një llogari në “Tik Tok”, që është një aplikacion mjaft zbavitës. Jemi të gjithë të barabart duhet ta bëjmë gjithë punën tonë, të kujdesemi për njëri-tjetrin e për familjet tona. Së bashku do ta kalojmë këtë sfidë të madhe.”

“Sot dua të shpreh mirënjohjen time për heronjët e vërtetë të kësaj situate, që sot nuk ndodhen në shtëpi por ndodhen në krye të detyrës për të na shërbyer neve, që të kemi ushqim, të mjekohemi e të ndjehemi më të sigurt. Falenderohem e lutem me ta secilën ditë”, ka shtuar ndër të tjera bukuroshja në videon që e ka publikuar. /IndeksOnline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).