Agjenti Mario Giuffredi: Ancelotti e shkatërroi Elseid Hysajn

Mario Giueffredi ka thënë se Elseid Hysaj nuk është në formën e tij të mëparshme te Napoli shkaku i vendimeve të Carlo Ancelottit.

Agjenti i mbrojtësit shqiptar e ka fajësuar trajnerin aktual të Evertonit se ka ndikuar për të keq në formën e lojtarit.

“Ancelotti e ka shkatërruar vetëbesimin e Elseidit (Hysajt). Ai ia ka marrë të gjithë besimin që e kishte në vete”, ka thënë ai.

“Ai nuk bëri asgjë te Napoli, andaj edhe u shkarkua. Nuk e preferoj të flas për raportin e lojtarëve me trajnerin, por shumë lojtarë janë ndikuar për të keq nga Ancelotti”, ka shtuar më tej Giuffredi.

Hysaj për më shumë lidhje me një kalim te Roma në afatin kalimtar të verës së kaluar, mirëpo në fund qëndroi te napolitanët. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).