Agjenti i Hysaj krenohet me shqiptarin: E patë çfarë bëri me Juventusin

Për mikrofonat e “Radio Punto Nuovo”, ka folur Mario Xhufredi, agjent i Elseid Hysajt.

Xhufredi ka vlerësuar paraqitjen e mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, që nga specialistët u vlerësua nga më të mirët në fushën e lojës kundër përballjes së fituar ndaj kampionëve të Italisë, Juventusit.

“Hysaj tregoi se të gjithë ishin gabuar për të. Ka treguar se është një lojtar i fortë, sidomos tani që ka ardhur Gatuzo. E kam njohur që te Piza, në një situatë të vështirë, prej aty doli një raport miqësore”.

“E dua fort sepse gjithmonë e kanë vënë në diskutim dhe gjithmonë ia ka dalë mbanë në vendet më të vështira duke mësuar sa më shumë. Tani ka gjetur besim dhe është i sigurt në vetvete”. /Ballkanweb/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).