UBT

Afrim Shahini: Nuk do të dorëzohemi për titullin e kampionit

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Trajneri Afrim Shahini i cili udhëhoqi Dritën në takimin kundër Prishtinës, ka theksuar se Drita nuk do të dorëzohet deri në fund në garën për titull të kampionit.

“Në pjesën e parë luajtëm më mirë dhe krijuam më shumë raste shënimi, ndërsa nganjëherë rezultati ta imponon që ta ruash epërsinë dhe të kërkosh golin e dytë nëpërmjet kundërsulmeve. Luajtëm lojë të mençur. Futbollistët luajtën aq sa u desh për t’i fituar pikët e plota. Ne nuk do të dorëzohemi deri në fund të kampionatit dhe do ta kërkojmë titullin deri në fund. Do t’i marrim ndeshjet një nga një duke pritur edhe gabimin e rivalit për titull”, ka thënë Shahini.

Mobi Casa

Shahini udhëhoqi Dritën pas dorëheqjes së Arsim Thaqit nga posti i trajnerit./rajonipress/