Afër shkollave të mesme ndalohet një person që posedonte armë zjarri

Viti – Në rrugën “Kemajl Azizi” ne Viti patrulla ka vërejtur dy persona të dyshuar afër shkollave të mesme në Viti. Patrulla ka reaguar menjëherë në drejtim të tyre ku gjatë kontrollit te njëri nga të dyshuarit është gjetur se posedonte një armë zjarri.

Nga i dyshimti është konfiskuar një armë zjarri pistoletë prodhim gjerman. Pas intervistimit i dyshuari ndalohet në mbajtje. Rasti është duke u hetuar nga njësitet e hetimeve në Viti njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).