Adriatiku dhe Joni

Poezi nga Bilall Maliqi

Është Adriatiku me valë
Nuk është një përrallë!

Është binjak me Jonin
Ashtu gjithmonë thonin!

Është lidhur mik
Me të voglin Adriatik!

Është Joni i vjetër
Vëlla me Jonin tjetër!

Është Adriatiku e Joni
Me sy deti si thoni?!

(30 qershor 2019)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).