Adnan Januzaj, shënjestra kryesore e Romës

Roma thuhet se po tenton ta transferojë Adnan Januzajn në këtë afat kalimtar.

Anësori shqiptar ka humbur vendin e titulluarit te Real Sociedadi dhe shumë shpejtë mund të largohet nga aty.

Sipas mediave në Itali, Giallorossët janë shumë të interesuar në transferimin e ish-anëtarit të Manchester United.

Roma po ashtu po tenton ta transferojë edhe Christian Pavon nga La Galaxy dhe Xherdan Shaqirin nga Liverpooli, por oferta për gjilanasin është refuzuar nga the reis.

Januzaj tani është bërë shënjestra kryesore e skuadrës italiane dhe marrëveshja mund të mbyllet qysh në javën e ardhshme. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).