Adnan Januzaj mund të largohet nga Sociedad, ka ofertë nga një klub francez?

Adnan Januzaj është në kërkim të një aventure të re edhe pse ka kontratë me Real Sociedad deri në vitin 2022.

Mediat në Spanjë thonë se futbollisti kosovar me pasaportë belge mund të largohet nga La Liga, shkruan IndeksOnline

Oferta ka nga shumë klube, por më serioze duket se është klubi francez, AS Monaco.

Januzaj sezonin e kaluar në La Liga bëri 27 paraqitje dhe shënoi 4 gola (4 asistime).

26-vjeçari në sajtin e njohur ‘Transfermarkt’ vlerën e ka 12 milionë euro./IndeksOnline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS