Hidromorava

Acar sot në Kosovë: Temperaturat bien në -13 gradë Celsius

/ 1 minutë lexim

Për të hënën parashikohet të mbajë mot me diell dhe me ngrirje të fortë në orët e mëngjesit.

Meteo Kosova ka njoftuar se mund të krijohen kushte për mjegull ose vranësira të ulëta përgjatë luginave dhe zonave të ulëta në orët e para të mëngjesit.

UBT

Era do të fryjë nga drejtime të ndryshme por kryesisht e lehtë, me shpejtësi prej 6-17 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -13 deri në -8°C, ndërsa ato maksimale prej -1 deri në 3°C.