Abrashi vazhdon kontratën me Grasshopperin

Amir Abrashi e ka vazhduar edhe për një vit kontratën e tij, me klubin zviceran Grasshopper.

Abrashi mezi pret të luajë të paktën edhe 18 muaj të tjerë në këtë fanellë,

“Ishte një vendim i qartë dhe shumë i lehtë për mua. Jam shumë i lumtur që mezi pres të luaj edhe një vit në klubin tim të zemrës. Do të doja të falënderoja drejtuesit e klubit për besimin që ata më japin vazhdimisht dhe unë do të vazhdoj të bëj më të mirën për të ndihmuar ekipin brenda dhe jashtë fushës”, ka thënë Abrashi.

Drejtori sportiv, Bernt Haas është gjithashtu i lumtur për zgjatjen e kontratës së Abrashit.

“Amir është një pjesë e rëndësishme e këtij ekipi dhe luan një rol vendimtar në ekipin tonë në të gjitha aspektet. Ai e di saktësisht se çfarë do të thotë të jesh në gjendje të luash për Grasshopper Club Zurich dhe e udhëheq ekipin brenda dhe jashtë fushës me zemër dhe shpirt. Jemi të lumtur që mund të llogarisim te një lojtar kaq i rëndësishëm dhe një person shembullor edhe për një vit tjetër”, tha ai.

Abrashi ka qenë edhe më herët pjesë e këtij klubi, ku deri më tani ka zhvilluar 185 paraqitje zyrtare.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS