Abrashi: Tani çdo ndeshje e kemi si finale

Mesfushori i Kombëtares, Amir Abrashi, foli për “Supersport” pas fitores me Moldavinë.

Abrashi ka thënë se e kanë ditur se përballja me Moldavinë nuk do të ishte e lehtë, teksa është shprehur i gëzuar se Cikalleshi ka gjetur rrjetën.

“E dinim që nuk ka qenë ndeshje e lehtë, por pas pjesës së parë, e dinim që rastin e parë ta shënonim. Në pjesën e parë nuk ishim si duhet, por në të dytën Cikalleshi, një sulmues i fortë shënoi. U gëzova për të”.

U rikthye kjo skuadër me besimin e duhur?

Me Islandën nuk luajtëm me keq, por në fund vlejnë pikët. Tani, çdo ndeshje do e kemi si një finale të vogël, të provojmë të marrim çdo pikë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).