Abott: Një javë shumë e rëndësishme për Kosovën, unë besoj në marrëveshje!

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott ka thënë se kjo javë është e rëndësishme për Kosovën.

Ai ka thënë se është i arritshëm një hap i vërtetë drejt normalizimit të marrëdhënieve dhe njohjes reciproke mes Kosovës dhe Serbisë.

Ambasadori britanik ka thënë se kjo marrëveshje do të sjellë disa përfitime.

Abbott është shprehur optimist për arritjen e kësaj marrëveshje.

Aksidenti tragjik në Itali: Dy të rinj goditen për vdekje nga treni, njëri nga ta nga Kosova

Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali.

Dy persona kanë mbetur të vdekur, në mesin e tyre edhe kosovari, Meriton Ajeti i cili ishte 15 vjeçar.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS