Abdyli: Marre që qendra e qytetit të bllokohet sa here që bije shi

Gjilan – Gjilanit i duhet një menaxher i mirë i cili i di prioritetet e jo kryetar që investimet i orienton sipas interesit elektoral, e jo sipas interesit qytetar ka thënë Riza Abdyli shef i grupit të PDK-së në Gjilan.

Postimi i plotë

Janë këto pamjet e përsëritura, të cilat përsëriten sa herë bie shi dhe sa herë ka zgjedhje.
Kemi premtuar dhe premtojmë që do të bëjmë zgjidhje, por e kemi lejuar këtë gjendje që për mospunën tonë, sa herë bjen shi, duket që u bë kijameti. Shiu është i natyrës dhe i mirëseardhur, por kur nuk i bën përgatitjet si duhet, nuk e rregullon terrenin që uji të përcillet, shiu që normalisht njerëzit e mirëpresin, për shkak të rëndësisë që ka, në Gjilan duket sikur një katastrofë natyrore. Edhe shiu më i vogël.

Po dua me bë një krahasim, për të qenë më i qartë, që me ra shi është normale, por për qendrën e qytetit të Gjilanit është jonormale, sepse krijon jonormalitet. Jo se është jonormale dukuria e shiut, por jonormale janë rrugët dhe kanalizimet. Sikur s’e kemi menduar që bjen shi.

Të gjithë i thurim lavde vetit, partisë e qeverisë. Ekspertë kah të kthehesh, ama qytetin po e lëmë në mjerim, të na e bllokojë edhe reshja më e vogël.

Gjilanit i duhet një menaxher i mirë i cili i di prioritetet e jo kryetar që investimet i orienton sipas interesit elektoral, e jo sipas interesit qytetar.

Problemi është i të gjithëve dhe i përsëritur, prandaj, të gjithë duhet të kontribuojmë në zgjidhjen e këtij problemi. Kryetari duhet që urgjentisht të ndërmarr iniciativa dhe ne ta mbështesim të gjithë që ky problem mos të jetë më kaq i madh sa ta bllokojë qendrën e qytetit e të na dalin video të vërshimeve 10 metra nga zyra e kryetarit, se marre ka shkruar Riza Abdyli, shefi i grupit të këshilltarëve të PDK-së në Kuvendin Komunal të Gjilanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).