Abdyli: Kur kemi qeverisje naive e primitive qytetarët do ta pësojnë në shumë aspekte

Gjilan – Një gabim në planifikim i kësaj qeverisje naive, injorante e primitive, ka sjellë sot një krim të shumëfishtë në qendrën e qytetit të Gjilanit, që godet drejtpërdrejt sistemin ekologjik, i cili ka ndikim në aspektin shëndetësor të banorëve përreth dhe degradon qendrën në planin arkitektural, duke rrezikuar drejtpërdrejt banorët, nxënësit e shkollës, të moshuarit dhe parkun, si dhe planin e qytetit në përgjithësi ka thënë Riza Abdyli nga PDK-ja.

Kështu, qytetarët e Gjilanit me këtë qeverisje,do të pësojnë në shumë aspekte./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS