Abdyl Misini u zgjodh kryetar i Këshillit të Prindërve

Viti – Drejtoria Komunale e Arsimit në Viti ka mbajtur një takim me Këshillin Komunal të Prindërve. Gjatë këtij takimi ky këshill është njoftuar nga Drejtoresha e Arsimit, Fatbardha Emini mbi punën e kësaj drejtorie, konkretisht të aktiviteteve që janë zhvilluar dhe do të zhvillohen në shkollat e komunës së Vitisë.

Po ashtu në këtë mbledhje Këshilli i Prindërve ka zgjedhur kryetar të këtij këshilli z. Avdyl Misini dhe anëtarët e kryesisë prej 9 anëtarëve.

Përndryshe Drejtoresha Emini i njoftoj ata mbi punën e kësaj në përmirësimin e vazhdueshme të kushteve për nxënësit dhe mësimdhënësit e shkollave vitiase./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).