Abdixhiku: Vendi po furnizohet me mallra esenciale, do ta kthehemi në normalitet sërish

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Lumir Abdixhiku ka thënë se dy javët e ardhshme janë kritike, ndërsa ka bërë të ditur se vendi po furnizohet me mallra esenciale.

Abdixhiku në një postim në rrjetin social Facebook i fton qytetarët ta ruajnë qetësinë.

“Pa panik! Fati i juaj është në dorën tuaj. E tëra çfarë kërkohet tani është të qëndrohet në shtëpi. Është kaq e thjeshtë; kaq pak mund të bëjë gjithsecili. Mbrojeni veten dhe secilin rreth jush. Dy javët e ardhshme janë kritike. Vendi po furnizohet me mallra esenciale; ruajeni qetësinë. Do ta gjejmë normalitetin sërish”, shkruan Abdixhiku.

Ndryshe, mbrëmë janë raportuar edhe 26 raste të reja me coronavirus, duke e çuar kështu numrin në 61 të infektuar. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).