Abdixhiku në “Heritage Foundation” diskuton për anëtarësimin e Kosovës në NATO

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku është duke qëndruar për vizitë në SHBA, kurse sot është pritur nga zëvendëspresidenti i “Heritage Foundation”, James Carafano.

Bëhet e ditur se në këtë takim u shtruan pikëpamjet për zhvillimet politike në Kosovë, shkruan Zeri.info.

Abdixhiku dhe Carafano po ashtu me theks të veçantë diskutuan për aspiratën e Kosovës për anëtarësim në NATO.

“LDK-ja, si parti e qendrës së djathtë dhe “Heritage Foundation”, institucion i ndërtimit të politikave konzervative amerikane me ndikim shumë më të gjerë, ndajnë mendime të përbashkëta ideologjike në rregullimin ekonomik, politik e strategjik”, thuhet në njoftim. /Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS