UBT

Abdixhiku në Gjilan: Po flasim hapur, po marrim mbështetje për programin tonë kombëtar

/ 2 minuta lexim
Uji Dea

Gjilan – Takimet me qytetarë e familje në çdo anë vazhdojnë të jenë bazament i ringritjes së djathtë. Po flasim hapur, po marrim mbështetje për programin tonë kombëtar, po rilidhim veten me secilin qytetar drejt një qëllimi të madh – bërjen e Republikës siç e meriton, siç mundet, siç do ta bëjmë bashkë ka thënë Lumir Abdixhiku në Gjilan.

Postimi i tij i plotë:

Uji Dea

Një ditë përplot takime e aktivitete në Gjilan. E nisa vizitën fillimisht në nderime të dëshmorëve të kësaj ane. Së bashku me Lutfi Haziri e me familjarë vizituam varrezat e dëshmorëve; bëmë homazhe tek busti i Ibrahim Uruqit, në Bresalc – familjen e së cilit e vizituam menjëherë më pas! Djali i Hushit, sot ishte ushtar i Republikës!

Nderuam po ashtu dëshmorët Hanumshahe e Tefik Zymberin Vizituam familjen e Nuri Idrizit; një veprimtar i madh i lëvizjes për liri e pavarësi. Vizituam familjen Avdiu, e po ashtu dhe Bashkësinë Islame, si shenjë e nderimit e respekti.
Në fund mbajtëm takim mobilizues me strukturën tonë në Gjilan.
Takimet me qytetarë e familje në çdo anë vazhdojnë të jenë bazament i ringritjes së djathtë. Po flasim hapur, po marrim mbështetje për programin tonë kombëtar, po rilidhim veten me secilin qytetar drejt një qëllimi të madh – bërjen e Republikës siç e meriton, siç mundet, siç do ta bëjmë bashkë!
Rrugën e bëjmë bashkë!
Ju faleminderit për pritjen e ngrohtë në çdo takim që patëm sot!