Abdixhiku: LDK-ja e sheh të papranueshme mbajtjen e referendumit të Serbisë në Kosovë

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka dekalruar se e konsideron të pa pranueshme mbajtjen e referendumit të Serbisë në territorin e Republikës së Kosovës.

“Lidhja Demokratike e Kosovës e sheh të papranueshëm mbajtjen e çfardo referendumi të një shteti tjetër në territorin e Republikës së Kosovës. Kushtetuta e Kosovës, ligjet e Kosovës dhe praktikat ndërkombëtare, janë të qarta në këtë drejtim. Prandaj ne presim dhe mbështesim respektimin e këtyre normave në plotni.”, ka shkruar Abdixhiku në rrjetin e tij social Facebook.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS