Mobi Casa

Abdixhiku: Ali Lajçi ishte një ndër figurat më emblematike të lëvizjes kombëtare për liri, pavarësi e demokraci

/ 1 minutë lexim
Fundamenti

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka bërë homazhe në nderim të veprimtarit Ali Lajçi.

Abdixhiku në librin e zisë ka shkruar se Lajçi ka qenë një ndër figurat emblematike të lëvizjes për liri, pavarësi dhe demokraci.

Njoftimi i plotë:

RCCOLA

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku me bashkëpunëtorë kanë bërë homazhe në nderim të jetës së veprimtarit të madh, Ali Lajçi.

Kryetari Abdixhiku në librin e zisë për veprimtarin Ali Lajçi ka thënë: “Ali Lajçi ishte një ndër figurat më emblematike të lëvizjes kombëtare për liri, pavarësi e demokraci. Kontributi i tij në orët më të rënda për vendin mbeten shtyllë e një Kosove të zhvilluar, progresive dhe demokratike. Si deputet i Kuvendit të Kosovës dhe si kryetar i komunës së Pejës ushtroi me mburrje dhe dinjitet funksionin e tij, në shërbim të qytetarëve. I tillë do të kujtohet përherë!

Pusho në paqe!”