Abdixhiku: Albin Kurti nuk e transformoi dialogun por dialogu e tjetërsoi Kurtin

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, në emisionin Debat Plus, pasi që e kritikoi kryeministrin për qasjen dhe marrëveshjen bazë Kosovë-Serbi, tha se Albin Kurti nuk e transformoi dialogun, por dialogu e tjetërsoi Kurtin.

“Albin Kurti nuk e transformoi dialogun, por dialogu e tjetërsoi Kurtin”, nënvizoi Abdixhiku.

Më tej, Abdixhiku, tha se kapërcimet që i ka bërë Kurti në karrierën e tij, janë një transformim radikal.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS