Abbott flet pas takimit me Bislimin, thotë se kanë biseduar edhe për ngjarjet e fundit në veri

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Prishtinë, Nicholas Abbott, është deklaruar pas takimit që ka zhvilluar në ndërtesën e Qeverisë me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi.

Në një postim në Facebook, Abbott ka shkruar se me Bislimin kanë pasur një diskutim të dobishëm për sigurinë energjetike, ekonominë dhe ngjarjet e fundit – referuar situatës së tensionuar në veri të vendit.

“Një diskutim i dobishëm me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi për sigurinë energjetike, ekonominë dhe ngjarjet e fundit”, ka thënë ai.

Sipas ambasadorit, është e rëndësishme që Kosova të angazhohet me qytetarët dhe bashkësinë ndërkombëtare për perspektivat e dimrit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS