Aarau i falët het-trikut të Donar Rrudhanit për vendin e parë në Challenge League

Aarau ka fituar si mysafir i Will me rezultat 4-3, ku fitorja e kthen si lider në kategorinë e dytë të futbollit zviceran.

Sulmuesi i Kosovës, Donat Rudhani ishte ai që shkëlqeu në këtë takim, duke shënuar het-trik.

Rudhani shënoi në minutën 28’, 59’ dhe 69’, për t’i dhënë fitoren Aaraut.

Me këtë tre gola, tani Rudhani ka gjashtë sosh, por edhe 10 asistime në Challenge League.

Në këtë ndeshje shënuan edhe dy shqiptarë të tjerë, bëhet fjalë për Shkelqim Vladin (Aarau) dhe Valon Fazliun (Will).

Te Aarau u paraqitën edhe Imran Bunjaku dhe Liridon Balaj nga minuta e parë, ndërsa minuta lojë kishte edhe për Shkëlzen Gashin dhe Milot Avdylin.

Aarau ka 50 pikë, tri më shumë se Vaduz që është i dyti. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS