AAK-së në Gjilan i bashkohen dy ish ushtar të UÇK-së

Gjilan – Me bindje të plotë për ndryshim, për sovranitet e zhvillim, për vizion të qartë për të ardhmen, dhe duke besua fuqishëm në Ramush Haradinaj, njeriun më besnik ndaj popullit e shtetit, Mehmet Rashiti nga Llashtica, e Ilaz Ahmeti nga Zhegoci, ish-ushtar i UÇK-së, iu bashkuan aleancës, gjithnjë të bindur në fitoren e madhe të koalicionit që rikthen dinjitetin, shpresën, motivin e qytetarëve për jetë në vendin e tyre, dhe besimin për të ardhmen e përbashkët ka thënë Rexhep Kadriu.

Me Ahmet Isufin dhe shefin e Shtabit Zgjedhor, Nazim Gagica, i dëshiruam mirë se ardhje anëtarëve më të rinjë të aleancës, gjithnjë duke besuar në fitoren e tetorit, muaj i cili Kosovës i sjell siguri, stabilitet, qëndrueshmëri dhe ruajtje të vlerave më sublime.
Kosovën shtet 100%, e duan të gjithë, por vetëm njëri na dëshmoi se mund ta bëjë ka shkruar Kadriu./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).