AAK-PSD: Qeveria Haradinaj e riktheu Gjilanin fuqishëm në vëmendjen e nivelit qendror

Gjilan – Shtabi Zgjedhor i koalicionit AAK-PSD, mbajti takim mobilizues me kryetarë të nëndegëve dhe me kandidatë për deputetë në Kuvendin e Kosovës nga Gjilani. Gjilanit dhe Anamoravës i janë dashtë mbi një dekadë e gjysmë pritje për investime nga niveli qendror.

Po aq kohë, asnjë investim për këtë regjion, anipse gjithmonë qytetarët e Gjilanit kanë qenë përcaktues për fituesin e zgjedhjeve. Ky është vlerësim i qytetarëve të Gjilanit, është vlerësim i të rinjve dhe i taksapagueseve tanë. Qeveria Haradinaj e ka ndryshua Gjilanin, Anamoravën, e ka ndryshua Kosovën. Dy vjeçari i qeverisë Haradinaj, e riktheu besimin qytetarë në institucione të shtetit, e riktheu besimin në të ardhmen e Kosovës. Gjilani beson në konceptin shtet 100%, beson në koalicionin AAK-PSD, beson në kryeministrin Haradinaj.

Zyra për Informim e Shtabit Zgjedhor AAK-PSD

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).