AAK-PSD: Epilogu i zgjedhjeve të 6 tetorit tanimë dihet, të tjerët po garojnë për vendin e dytë

Gjilan – Është mbajtur mbledhja e radhës e Shtabit Zgjedhor të koalicionit AAK-PSD, i kryesuar nga shefi i shtabit, Nazim Gagica, bashkë me kryetarë të nëndegëve, dhe kandidatët për deputetë në Kuvendin e Kosovës nga Gjilani; Rexhep Kadriu, Ahmet Isufi, Bajram Hasani, Magbule Shkodra dhe Besa Baftiu, në vazhdën e mobilizimit për zgjedhjet e 6 tetorit.

Ndryshimit të madh që do të ndodh me 6 tetor, po i paraprin rrita e përditshme e përkrahjes për konceptin 100% shtet, për Ramush Haradinajn për kryeministër të Republikës, dhe për ekipën e cila është alternativë për zhvillimin e Kosovës. Ndryshe, kandidati i koalicionit AAK-PSD për kryeministër, Ramush Haradinaj, do ta vizitoj Gjilan të dielen me 22 shtator nga ora 18:00. Zyra për Informim e Shtabit Zgjedhor AAK-PSD.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).