AAK në Viti e indinjuar me keqpërdorimin e parasë publike

Viti – Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, dega në Viti, është thellësisht e indinjuar me keqpërdorimin e parasë publike që po bëhet nga udhëheqësi i komunës dhe shefi i prokurimit publik në këtë komunë. Prandaj Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dega në Viti kërkon nga organet kompetente dhe prokuroria që sa më parë të merr hapa konkret në parandalimin e këtij trendi i cili kohëve të fundit vetëm sa shkon e rritet në dobi të individëve dhe në dëm të qytetarëve.

Vetëm ditëve të fundit nënkryetari i AAK -së dega në Viti z. Bashkim Hasani dhe subjektet opozitare në këtë komunë kanë paraqitur një numër të madh të fakteve dhe argumenteve për keqpërdorime të mëdha që po ndodhin në Komunë.
Prandaj Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dega në Viti kërkon nga organet kompetente dhe prokuroria që sa më parë të merr hapa konkret në parandalimin e këtij trendi i cili kohëve të fundit vetëm sa shkon e rritet në dobi të individëve dhe në dëm të qytetarëve thuhet në reagimin e zyrës për informim të AAK-së dega në Viti./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).