A jeni konsumues të rregullt të çajit? Ja benefitet e tij

Hulumtimet e bëra së fundmi, kanë treguar se konsumimi i rregullt i çajit ka një ndikim pozitiv në funksionimin e trurit.

Pirja e çajrave natyralë, kontribuon pozitivisht në strukturën dhe mekanizmat e trurit. Gjithashtu disa lloje të çajrave siç është çaji i gjelbër ndihmon edhe në luftimin e inflamacioneve si dhe parandalimin e sëmundjes së Alzheimerit.

Çaji ka një numër të lartë të përfitimeve të tjera shëndetësore. Shumë ekspertë kanë treguar, se çaji ndikon edhe në rritjen e kreativitetit, e përmirëson kujtesës si dhe është i mirë edhe për lëkurën. /Express

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).