A e kanë gabim Amerika me Gjermaninë, apo unë s’jam kërkah?!

Nga Fadil Maloku – Si mund te lidhet një marrëveshje (aq më pak historike, si po e thonë trojka)me Serbinē, e me inderferencë amerikane, e dyshime gjermane!? Kur dihet botërisht,se Serbia të gjitha marreveshjeve të deritanishme (Vjenës &Brukselit) u ka bishtëruar?!

Kjo i bie që, “korigjimi” si ide e dizajnuar dhe e konstruktuar artificialisht, e që po tentohet të “mirëmbahet” fuqishëm pērmes “ofensivave” mediatike të spinit, do të dështoj qëllimisht! Në mënyrë që “fitili” apo vegëza e pretekstit për “riintervenim tē supozuar”, në një të ardhme që ne s’dimë, të (mbahet më parë si bombë e kurdisur)“aktivizohet” sa herë që i nevojitet…Amerikes (më shumë) dhe Gjermanisë (më pak)!?
Populli ynë e ka një thënie të njohur për këtë situatë; “Me të lidhë DIKUSH (Amerika e Gjermania), ZGJIDHESH, e me u lidhë vetë (Thaçi&Vuçiq), ska kush tē zgjidhë”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).