A e dini se Ryva Kajtazi ka qenë Miss në një qytet të Kosovës?

Ryva Kajtazi është aktore dhe këngëtare.

Ndonëse ka studiuar për aktrim, e kemi parë shumë më shumë të involvuar në industrinë e muzikës.

Ryva, në mbrëmjen e saj të maturës ishte shpallur miss dhe që atëherë ajo u bë e spektaklit. Kurorën e fitoi në qytetin e saj të lindjes, në Podujevë, ku edhe e kreu shkollën fillore e të mesme, shkruan “Kosovarja”.

Ryva Kajtazi u zhvendos në Prishtinë për stude dhe gjithashtu ta quar përpara karrieren e saj përpara.

Falë talentit dhe punës së pa ndalshme, Ryva sot është mes yjesh. Edhe në jetën private duket të jetë mjaftë e lumtur.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS