A do të shkojnë mërgimtarët këtë verë në Kosovë?

Përkundër mbylljes së kufinjve në tërë botën nga pandemia me coronavirusi, diaspora shpreson ende se kjo situatë do të tejkalohet dhe pushimet e verës do t’i kalojnë në Kosovë.

Afarsiti dhe njeherës kryetar nderi i Rrjetit të Bizneseve Shqiptare të Zvicrës, Fehmi Fetahu tha për albinfo.ch se ky është viti vendimtar për Kosovën, dhe mërgimtarët duhet sidomos këtë verë t’i kalojnë pushimet në Kosovë.

A do të shkojnë mërgimtarët këtë verë në Kosovë? (VIDEO)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS