A do të shkojnë mërgimtarët këtë verë në Kosovë?

Përkundër mbylljes së kufinjve në tërë botën nga pandemia me coronavirusi, diaspora shpreson ende se kjo situatë do të tejkalohet dhe pushimet e verës do t’i kalojnë në Kosovë.

Afarsiti dhe njeherës kryetar nderi i Rrjetit të Bizneseve Shqiptare të Zvicrës, Fehmi Fetahu tha për albinfo.ch se ky është viti vendimtar për Kosovën, dhe mërgimtarët duhet sidomos këtë verë t’i kalojnë pushimet në Kosovë.

A do të shkojnë mërgimtarët këtë verë në Kosovë? (VIDEO)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).