A do të shkarkohet Bordi Mbikëqyrës i “Trepçës”?

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti gjatë një vizite në “Trepçë” ka siguruar protestuesit shaljanë se do të vazhdojë t’i shkarkojë bordet jofunksionale pa përmendur “Trepçën”. Syla: “Trepçën” e shpëton vetëm fuqia e re punëtore. KOP-i: Shkarkojeni Bordin Mbikëqyrës të “Trepçës”, ka bërë shkelje të mëdha, shkruan gazeta “Zeri”.

Zëri i tij nuk është dëgjuar shumë prejse banorët e Shalës së Bajgorët, përkatësisht kandidatët që kanë aplikuar për punë në “Trepçë” dhe të cilët nuk janë pranuar, kanë protestuar të pakënaqur me përzgjedhjen e kandidatëve. Ardian Syla, kryetar i Bor- dit Mbikëqyrës të “Trepçës”, përmes një shkrimi në llogarinë e tij “Facebook” ka kërkuar nga shaljanët të kenë mirëkuptim për problemet me të cilat përballet aktual- isht “Trepça” e që kryesisht janë të natyrës financiare, por njëkohësisht ka konstatuar se vetëm fuqia e re punëtore mund ta nxjerrë “Trepçën” nga situata, në të cilën ndodhet. Por gjithçka mund të ndryshojë pasi kryemi- nistri i vendit, Albin Kurti, gjatë një vizite në “Trepçë” ka siguruar protestuesit se do t’i shkarkojë bordet jofunksionale, por nuk e ka përmendur “Trepçën”. Ai ka përsëritur se do të vazhdojë t’i shkarkojë bordet, ndërsa protestuesve shaljanë u premtoi se kërkesat e tyre do të merren parasysh.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).