A do të marrë Xhaka numrin 34 edhe tek Arsenali

Numri 34 mbetet i preferuari i yllit shqiptar Granit Xhaka.

Gjatë gjithë karrierës ai ka shkëlqyer me fanellën me këtë numër. E nisi që te Baseli dhe më pas e vazhdoi te Borussia Monchengladbach.

Dashuria e madhe për këtë numër e shtyri të bënte edhe një tatuazh në shpinë, shkruan Albinfo.ch.

Megjithatë, kur Xhaka iu bashkua Arsenalit, ai u detyrua të lëshonte pe. Ky numër bartej qe disa vite prej mesfushorit Francis Coquelin. Xhakës iu dha numri 29, por tani gjithçka mund të kthehet te numri i tij i preferuar.

Kjo pasi Arsenali dje ka konfirmuar zyrtarisht largimin e Coquelinit duke e lënë të lirë fanellën me numër 34.

A do të marrë Xhaka numrin 34 edhe tek Arsenali

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).