A do të largohet nga Rizespori? Ujkani flet për të ardhmen

Samir Ujkani, i ftuar në emisionin “Favorit” në T7 ka folur për të ardhmen e tij dhe për mundësinë e qëndrimit apo jo në Rizespor për sezonin e ardhshëm.

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, në emisionin “Favorit” në T7, përcjell Gazeta Express, ka folur për të ardhmen e tij.

Vushtrriasi nuk ka qenë pjesë e ekipit të parë të Rizesporit qe një kohë, por kjo nuk nënkupton se ai do të largohet prej atje.

Rizespori e ka ndërruar trajnerin dhe tash mund të hapen mundësi të reja për portierin kosovar.

“Unë kam kontratë edhe dy vjet me Rizesporin. Mendoj ta respektoj kontratën, por nuk i dihet se çka mund të ndodh gjatë verës”, deklaroi Ujkani, i cili pjesën më të madhe të karrierës e kishte kaluar në Itali. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).