A do të hapet kufiri Kosovë-Shqipëri me 11 maj?

Në datë 11 maj qeveria do të vendosë për hapjen e lëvizjes mes qyteteve brenda vendit, por edhe kufijtë me vendet fqinje në bazë të ecurisë.

“Në 11 maj do të vendosim për hapjen më tutje korridorin e lëvizjes tokësore apo ajrorë për të hyrë në vendin tonë” tha Rama.

Në mars të këtij viti, Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar në Kosovë lajmëron gjithë qytetarët për masat e ndërmarra nga ana e autoriteteve të Republikës së Shqipërisë, sa i përket qarkullimit kufitar për në Republikën e Shqipërisë.

“Duke filluar nga data 13.03.2020, në ora 06:00, do të ndalohet hyrja në territorin e Republikës së Shqipërisë, për të gjithë shtetasit apo veturat e Republikës së Kosovës. Do të lejohet hyrja vetëm e veturave të shëndetësisë, ndihmës së shpejtë, automjeteve komerciale (ato të cilat bartin mallra) dhe veturave qeveritare. Kjo masë do të zgjasë deri më datë, 15.03.2020 në ora 24:00″, thuhet në njoftimin për shtyp.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).