550 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 550.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.968, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,137 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 151 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.823.272 doza të vaksinës.

Deri më sot 820.906 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 100.437 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS