UBT

4 ushqime që nuk duhet t’i hani kurrë për drekë

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Misioni juaj është të hani diçka të lehtë, të shpejtë dhe ushqyese që do t’ju japë energjinë e nevojshme.

Ndaj ne do t’ju rendisim katër ushqimet që nuk duhen ngrënë në drekë:

ARKATANA
  1. Makaronat
  2. Hamburgeri dhe patatet e skuqura
  3. Një sanduiç i përgatitur nga dyqanet e fast food-eve
  4. Torta e ditëlindjes së kolegut tuajBrumërat dhe ëmbëlsirat janë padiskutim ushqimet që ne nuk do t’i refuzonim kurrë, por duhet bërë për aq kohë sa ndikojnë negativisht në shëndetin tonë.

]Edhe nëse ndodh të tundoheni, këshillohet ti konsumoni në sasi minimale.Një sanduiç apo hamburger shoqëruar me patate të skuqura është “mëkati” më i madh i një vakti. Mund ti zëvendësoni ato, me ushqime të shëndetshme dhe bio si sallatat dhe supërat me perime. Trupi juaj do t’ju falenderojë!