383 tiketa për mosrespektim të masave antiCOVID

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar 383 tiketa për mosrespektim të masave antiCOVID.

Ndërsa për mosrespektim të rregullave në trafik, Policia e Kosovës ka shqiptuar mbi 1500 gjoba.

Gjatë ditës së djeshme në vendin tonë, sipas raportit 24 orësh të Policisë, kanë ndodhur 31 aksidente me dëme materiale, 12 me të lënduar dhe një me fatalitet.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS