30 të rinj kamenicas pjesë e aktivitetit “Touch a truck”

Kamenicë – Zyrtari për Rini Meriton Ramabaja ka marrë pjesë në organizimin “Touch a truck”, bashkë më 30 të rinjë nga tri komunitetet.

Në këtë aktivitet që kishte për qëllim informimin e të rinjëve nga të tri komunitetet, rreth pajisjeve të KFOR-it, Policisë së Kosovës, FSK-së, Zjarrfikësve dhe Emergjencës, morën pjesë të gjithë këta akterë të përmendur.

Ky organizim u bë i mundur nga Komuna e Kamenicës në bashkëpunim me OSCE.
Meriton Ramabaja tha se është shumë e rëndësishme të organizohen aktivitete të tilla informuese dhe me diversitet të etnive që jetojnë në Kamenicë./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).