3 lëngjet që forcojnë imunitetin, mbrojtja më e mirë ndaj viruseve

Këto ditë, më shumë se kurrë, të kesh një sistem të fortë imunitar është një mbrojtje e rëndësishme kundër viruseve dhe sëmundjeve që shfaqen. Ndërsa një dietë e shëndetshme dhe një ushtrim i rregullt ndihmojnë sistemin tuaj imunitar, ekzistojnë kombinime të rritjes së imunitetit të lëngjeve që do t’ju ndihmojnë ta mbani trupin tuaj të gatshëm për të luftuar çdo luftë të brendshme të padukshme.

1- Përbindëshi i Gjelbër: nuk është aq frikësues sa tingëllon. Është një përbindësh sepse ndjek të gjitha viruseve dhe infeksionet që përpiqen të vërshojnë në trupin tuaj:

përbërësit:

2 gota spinaq të papërpunuar

2 portokall

2 kërcell selino

1 rrënjë të vogël xhenxhefili

2-Lëngu djegës: Kujdes me këtë,sepse është shumë pikant! Është një lëng pikant dhe freskues që funksionon në mënyrë të shkëlqyeshme për t’ju mbushur me vitaminë C, oksidues dhe madje edhe disa anti-bakteriale.

Përbërësit

1 kub i freskët shafran i Indisë

1 xhenxhefil i freskët

1 limon

3-Magjia e mëngjesit: Siç sugjeron emri, ky është një lëng që rrit imunitetin dhe gjithashtu funksionon shumë mirë për të pasur pranë mëngjesit tuaj!

Përbërësit

2 karota të mesme dhe të mëdha, majat e prera

1 mollë

1 portokall

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).