28 organizata përfituese të subvencioneve në Viti

Viti – Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe drejtori për Kulturë, Rini e Sport, Valmir Sahiti, kanë pritur sot në takim përfaqësuesit e organizatave, shoqërive kulturo-artistike, klubeve sportive e të tjerë, të cilët janë përfitues të subvencioneve të drejtorisë së Kulturës.

Haliti, i ka përgëzuar organizatat për punën dhe rezultatet e treguara deri më tani dhe, potencoi se komuna e Vitisë do të ofrojë përkrahjen e vazhdueshme për të gjithë, duke synuar progres dhe rritje të buxhetit për ta, në vitet në vijim./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS