28 gra fermere të Sllatinës dhe Lubishtës përfituan sistem të ujitjes

Viti – Drejtoria e Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka bërë shpërndarjen e sistemit të ujitjes për 28 gra fermerë të fshatrave Sllatinë dhe Lubishtë.

Projekti për Aftësitë për Punësim Rural (APR) –Helvetas Intercooperation dhe GLV “Vitia”, realizohet në bashkëfinancim me komunën e Vitisë.

Në ceremoninë e ndarjes së këtij donacioni, ishte i pranishëm edhe kryetari i komunës Sokol Haliti, i cili ka ritheksuar përkushtimin e Institucioneve komunale për të mbështetur sektorin e bujqësisë edhe në të ardhmen./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).