2021, vit i sukseseve për Dua Lipën – artistja e pestë më e dëgjuar në Spotify

Viti 2021 ishte një vit i jashtëzakonshëm për këngëtaren me famë botërore, Dua Lipa, e cila arriti që të shënojë disa suksese të mëdha.

Lansimi i albumit “Future Nostalgia” rezultoi të jetë njëri prej vendimeve më të mira që Lipa ka marrë ndonjëherë.

Ky album i vitit 2020 dhe shtatë këngë të reja të cilat u publikuan në vitin që lamë pas ia mundësuan 26 vjeçares që të jetë artistja grua e pestë më e dëgjuar në Spotify.

Dua Lipa e mbylli vitin 2021 si artistja e 5-të grua më e dëgjuar, me 5.7 miliardë transmetime në platformën muzikore Spotify.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS