19 vjeçarja shqiptare, kandidate për Këshillin Bashkiak në Itali

Xheimina Dervishi vetëm 19 vjeçare është kandidatja më e re në moshë për për Këshillin Bashkiak në zonën e Lombardisë në Itali.

Xheimina është me origjinë nga Kavaja si dhe është studente e filozofisë në Universitetin e Milanos, shkruan albinfo.ch.

Ajo ka pasion politikën dhe sigurisht kjo është arsyeja pse ajo ka zgjedhur të kandidoj për Këshillin Bashkiak në Itali.

Nga raportet e fundit deri tani ka shkuar në 70 numri i kandidatëve shqiptarë për zgjedhjet e 26 majit në Itali.

19 vjeçarja shqiptare, kandidate për Këshillin Bashkiak në Itali

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).