150 shtetas kosovarë u riatdhesuan nga Cyrihu në Prishtinë

Është bërë e ditur se në ditën e djeshme janë riatdhesuar 150 bashkëatdhetarë nga Zvicra në Kosovë, shkruan albinfo.ch.

Kompania CH-Air Airlines ka riatdhesuar 150 shtetas kosovarë në fluturimin e katërt special nga Cyrihu në Prishtinë, shkruan albinfo.ch.

Është bërë e ditur se afro 2 mijë shtetas kosovarë që kanë mbetur të ngujuar jashtë vendit dhe po presin që të kthehen në Kosovë.

Ditë më parë Alban Zogaj, Shef i Kabinetit të Ministrit të Infrastrukturës, ka treguar se deri tani kanë pranuar mbi 2 mijë kërkesa për kthim. Shumica e kërkesave janë prej vendeve evropiane.

“Deri më tani kemi pasur mbi 2000 kërkesa per t’u kthyer në vend. Kryesisht prej vendeve Evropiane” është shprehur ai. /Albinfo.ch.

150 shtetas kosovarë u riatdhesuan nga Cyrihu në Prishtinë

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).