14 raste pozitive në rajonin e Anamoravës

Gjilan – Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në 24 orët e fundit në Komunën e Kamenicës, gjashtë persona janë shëruar nga COVID-19, derisa në Gjilan janë evidentuar 10 raste dhe në Viti katër raste pozitive.

Bilanci me COVID-19 në Kamenicë :
– 687 raste të identifikuara,
– 618 të shëruar plotësisht,
– 35 raste aktive,
– 34 të vdekur.
Mbaj distancën, përdor maskën dhe pastro duart!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS