12 ushqime që e parandalojnë kancerin

Një ekip shkencëtarësh izraelitë kanë pohuar se ndoshta mund të shërojnë kancerin brenda vitit të ardhshëm.

Deri atëherë, mbetet për tu bazuar tek ushqimet që ndikojnë në përmirësimin e organizimit dhe ndalon zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme.

Ajo çfarë hamë ndikon në shumë aspekte të shëndetit, përfshirë sëmundjet kronike si diabeti dhe kanceri.

Ky artikull bazohet tek 12 lloje ushqimesh që ulin rrezikun e përhapjes së kancerit, të cilat janë:

 1. Brokoli
 2. Karota
 3. Bizele
 4. Boronica
 5. Kanellë
 6. Fruta të thata
 7. Vaj ulliri
 8. Shafran indie
 9. Domate
 10. Hudhër
 11. Agrumet
 12. Fara liri
Shpërndaje.
© RAJONIPRESS