11 të rijnë vitias aftësohen në profesionin e elektroinstaluesit

Viti – Në kuadër të marrëveshjes së bashkëpunimit të Komunës së Vitisë me Fondacionin Kosovë-Luksemburg, konkretisht të projektit”Gjenerimi i të ardhurave” sot në Viti, 11 të rijnë kanë pranuar certifikatat pasi që ata kanë përfunduar një trajnim profesional për elektroinstalues në Shkollën e Mesme Profesionale “Jonuz Zejnullahu” në Viti.

Bëhet me dije se një grup tjetër është duke vazhduar të trajnohet në fushën e rrobaqepësisë.

Në ceremoninë e ndarjes së këtyre certifikatave kanë marrë pjesë Fatbardha Emini, Drejtoresh për Arsim si dhe Veton Ademi, Drejtor për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural i cili njëherit është edhe koordinator prej komunës në projektet me Fondacion Kosovë-Luksemburg./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).