11 futbollistë shqiptarë, në dy ndeshje të Superligës zvicerane

Në dy ndeshje futbolli të Superligës së Zvicrës luajtën 11 futbollistë shqiptarë, shkruan albinfo.ch.

Në ndeshjen mes Basel-Grasshoppers luajtën Taulant Xhaka, Edon Zhegrova dhe Alban Ajeti për ekipin e Baselit, ndërsa Mensir Asllani, Nedim Bajrami dhe Gjelbrim Taipi luajtën për Grasshoppers.

Kjo ndeshje përfundoi me barazim, përcjell albinfo.ch.

Ndërkaq, në ndeshjen Luzern-Xamax, për ekipin e Luzern-it luajtën Idriz Voca dhe Shkelqim Demhasaj, e në ekipin kundërshtar ishin Arbenit Xhemajli, Samir Ramizi dhe Kemal Ademi.

Ky i fundit e ka shënuar golin e vetëm, me ç’rast i siguroi fitore ekipit të Xamax-it.

11 futbollistë shqiptarë, në dy ndeshje të Superligës zvicerane

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).