Uji Dea

10 ushqimet që do ju ndihmojnë të digjni kalori

/ 1 minutë lexim
ARKATANA

Dietat, aktiviteti fizik dhe të ushqyerit në mënyrë të shëndetshme janë kthyer në pikat kryesore për t’u ndjekur nga personat që duan të humbin peshë.

Megjithatë shpesh herë në dietën tonë të përditshme neglizhojmë disa ushqime që janë të domosdoshme për djegien e kalorive.

Uji Dea

Krahas aktivitetit fizik, kujdesuni që ushqimet e mëposhtme të jenë pjesë e dietës tuaj nëse doni të digjni sa më shumë kalori.
Ushqimet:
1.Orizi kaf
2.Veza
3.Vaj kokosi
4.Çaji jeshil
5.Salmoni
6.Kafja
7.Vaji i ullirit
8.Kosi grek
9.Uthulla e mollës
10.Specat djegës